Pożyczka pod zastaw - najlepsza oferta 2017

Pożyczka pod zastaw lombard: z czym to się je?

Pieniądze można dziś pożyczyć na tysiąc sposobów i każdy z nich ma swoje charakterystyczne zalety i wady. Jednym z niekonwencjonalnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, jest pożyczka pod zastaw. Jej wszechstronne zastosowanie, możliwość wykorzystania na dowolny cel oraz fakt, że jest to szansa na niezwykle szybkie uruchomienie finansowania, sprawiają, że sięgają po nią przedsiębiorcy z różnych branż.

Dla kogo?

Pożyczka pod zastaw to instrument finansowy zaprojektowany przede wszystkim z myślą o przedsiębiorstwach. Korzystają z niego w głównej mierze firmy, które szukają elastycznej formy finansowania nowych inwestycji, a z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kredyt bankowy, czy też oczekują jak najszybszej decyzji, od której może zależeć na przykład rentowność inwestycji.
Warto podkreślić, że konwencjonalne banki oceniają zdolność kredytową przedsiębiorstw na podstawie poziomu dochodu, który nie w każdej branży ma bezpośrednie przełożenie na kondycję firmy. Przykładowo, start-up bez zdolności i historii kredytowej nie dostanie tradycyjnego kredytu, natomiast bez trudu uzyska pożyczkę pod zastaw.

Atuty pożyczki pod zastaw

Nie ulega wątpliwości, że popularność prywatnych pożyczek pod zastaw nie jest przypadkiem. Wykazują one szereg zalet, dzięki którym są uznawane za wszechstronne, praktyczne i, w wielu przypadkach, korzystne dla kredytobiorcy. O czym mowa?
Tym, co wyróżnia pożyczki pod zastaw na tle konwencjonalnych rozwiązań kredytowych jest krótki czas oczekiwania na decyzję.

Szybka decyzja to pokłosie kolejnego atutu, którym jest zredukowanie formalności do absolutnego minimum.
Z reguły instytucje pozabankowe nie weryfikują zdolności kredytowej ani nie sprawdzają klienta w BIK, KRD, Erif, InfoMonitor i pokrewnych.
Wreszcie, nie wolno zapomnieć o nominalnej wartości kredytu, która może sięgać w niektórych przypadkach nawet kilku milionów złotych.

Co może być zabezpieczeniem?

Wyróżniamy cztery główne formy zabezpieczenia pożyczki pod zastaw: nieruchomości (mieszkania, domu), ruchomości (np. samochodu), należności oraz papiery wartościowe. To właśnie od oszacowanej wartości zabezpieczenia zależy dostępna kwota pożyczki.
W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, zabezpieczeniem może być zarówno nieruchomość komercyjna, taka jak magazyn, biurowiec albo lokal handlowy, jak również i mieszkaniowa, czyli między innymi mieszkanie, dom lub działka.

Zabezpieczeniem w postaci ruchomości mogą być różne aktywa ruchome w postaci środków trwałych, takie jak: maszyny, urządzenia oraz środki transportu, w tym samochody.
Pożyczka pod zastaw należności może być zabezpieczona cesją wierzytelności, które wynikają ze współpracy firmy ze stałymi kontrahentami.

Jeżeli chodzi o papiery wartościowe, pożyczka może zostać zabezpieczona przede wszystkim w formie akcji lub obligacji.

Procedura spłaty pożyczki

To, ile będziemy mogli pożyczyć i jakie warunki spłaty ustalimy, będzie wynikało bezpośrednio z negocjacji pomiędzy nami i pożyczkodawcą. Z reguły pożyczki udzielane są na okres do 12 miesięcy z możliwością ewentualnego przedłużenia terminu spłaty. Do ustalenia jest też forma spłaty (raty lub całość na koniec umowy), jak i finansowanie w transzach. Słowem, wszystko zależy od konkretnej umowy.
Wiarygodność i bezpieczeństwo

Nie jest tajemnicą, że jeszcze do niedawna traktowaliśmy pożyczanie pieniędzy jako coś niecodziennego. Chociaż dziś sytuacja jest zupełnie inna i praktycznie każdy z nas od czasu do czasu korzysta z karty kredytowej lub debetu na koncie, nie oznacza to, że możemy zaniedbać aspekt bezpieczeństwa przy pożyczaniu pieniędzy.
Jeśli chodzi o pożyczki pod zastaw, warto przede wszystkim sprawdzić, jakie opinie ma dana instytucja pozabankową. Dobrze, gdy jest zrzeszona w co najmniej jednej grupie „podnoszącej wiarygodność”, jak na przykład Związek Firm Pożyczkowych albo Konfederacja Przedsiębiorstw Finansowych. Idealnie, gdy firma działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Podsumowując, pożyczka pod zastaw, czy to nieruchomości, czy ruchomości lub innych aktywów, może być wygodną formą finansowania inwestycji. Rzecz jasna taka oferta będzie nieco droższa od konwencjonalnej pożyczki bankowej, jednak niezaprzeczalnie ma swoje atuty i w wielu przypadkach sprawdza się znakomicie.